Martyna Gawrońska - ZnanyLekarz.pl

Terapia grupowa w Poznaniu: Wsparcie, rozwój i zrozumienie

W dzisiejszym świecie, pełnym wyzwań i szybkich zmian, coraz więcej osób szuka skutecznych sposobów na radzenie sobie z trudnościami życiowymi. Terapia grupowa, oferowana przez Centrum Zdrowia Psychicznego Optimus w Poznaniu, stanowi jedną z takich form wsparcia. Dzięki niej uczestnicy mogą odkryć nowe perspektywy, nauczyć się efektywnych strategii radzenia sobie z problemami oraz znaleźć zrozumienie i akceptację w grupie osób o podobnych doświadczeniach.

Terapia grupowa to forma wsparcia psychologicznego, w której uczestnicy pracują nad swoimi problemami pod kierunkiem doświadczonego psychoterapeuty. Grupa stanowi bezpieczne środowisko, w którym można dzielić się doświadczeniami, uczuciami i myślami. Wspólna praca umożliwia nie tylko lepsze zrozumienie siebie i swoich reakcji, ale także uczy empatii, akceptacji i budowania zdrowych relacji z innymi.

Rodzaje terapii grupowej w Centrum Optimus

W Centrum Optimus rozumiemy, że każdy człowiek jest inny i potrzebuje indywidualnie dopasowanego wsparcia. Dlatego oferujemy różne rodzaje terapii grupowej, takie jak:

 • Terapia dla par i małżeństw w Poznaniu: Skupia się na poprawie komunikacji, rozwiązywaniu konfliktów i budowaniu silniejszej więzi między partnerami.
 • Terapia w grupie otwartej: Umożliwia elastyczne wsparcie, gdzie nowi uczestnicy mogą dołączać w dowolnym momencie, co sprzyja wymianie doświadczeń.
 • Terapia w grupie zamkniętej: Przeznaczona dla stałej grupy osób pracujących nad wspólnymi celami, co pozwala na głębszą i bardziej skoncentrowaną pracę.
 • Terapia rodzinna: Pomaga w rozwiązywaniu konfliktów rodzinnych, poprawie dynamiki rodziny i budowaniu lepszych relacji między jej członkami.

Korzyści z uczestnictwa w terapii grupowej

Uczestnictwo w terapii grupowej w Poznaniu przynosi wiele korzyści, w tym:

 • Wzajemne wsparcie: Uczestnicy mogą liczyć na wsparcie i zrozumienie od osób, które przeżywają podobne trudności.
 • Uczenie się przez doświadczenie: Możliwość obserwacji i interakcji z innymi oferuje cenne lekcje i nowe perspektywy.
 • Rozwój umiejętności interpersonalnych: Terapia grupowa sprzyja rozwojowi umiejętności komunikacyjnych, empatii i pracy w grupie.
 • Lepsze zrozumienie siebie: Wspólna praca pozwala na głębsze zrozumienie własnych emocji, zachowań i reakcji.

Jednym z kluczowych aspektów naszej oferty jest terapia grupowa dla dzieci. Zaprojektowane z myślą o najmłodszych, sesje te pomagają dzieciom rozwijać umiejętności społeczne, emocjonalne i poznawcze. Dzieci uczą się przez zabawę, interakcje z rówieśnikami i dyskusje, co sprzyja budowaniu pewności siebie i zdrowych relacji.

 • Grupy wsparcia dla dzieci: Skierowane do dzieci z trudnościami emocjonalnymi, pomagają w radzeniu sobie z lękiem, nieśmiałością i innymi wyzwaniami.
 • Warsztaty rozwojowe: Koncentrują się na umiejętnościach społecznych, zarządzaniu emocjami i komunikacji.

Dla kogo jest terapia grupowa?

Nasza terapia grupowa w Poznaniu jest otwarta dla wszystkich, którzy borykają się z różnymi wyzwaniami życiowymi, takimi jak problemy emocjonalne, trudności w relacjach czy osobisty rozwój. Jest to także doskonała opcja dla tych, którzy szukają alternatywy lub uzupełnienia do terapii indywidualnej.

Terapia grupowa w Poznaniu - Centrum Optimus:

Jak dołączyć do terapii grupowej w Centrum Optimus?

Jeśli jesteś zainteresowany/a terapią grupową w Poznaniu, skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o dostępnych sesjach i jak możemy Ci pomóc. Nasz zespół specjalistów jest gotowy, aby wspierać Cię w Twojej podróży ku lepszemu samopoczuciu i zdrowiu emocjonalnemu.

Czy terapia w Centrum Optimus jest dla mnie?

Decyzja o dołączeniu do terapii grupowej może wydawać się dużym krokiem, zwłaszcza jeśli nie jesteś pewien, czy to odpowiednia forma wsparcia dla Ciebie. W Centrum Zdrowia Psychicznego Optimus w Poznaniu rozumiemy te wątpliwości i chcemy pomóc Ci lepiej zrozumieć, dla kogo terapia grupowa może być najbardziej korzystna.

Kiedy rozważyć terapię grupową?

 • Poszukujesz wsparcia od osób z podobnymi doświadczeniami: Jedną z głównych zalet terapii grupowej jest możliwość dzielenia się i słuchania doświadczeń osób, które mogą mieć podobne problemy. To poczucie zrozumienia i wspólnoty może być niezwykle uzdrawiające.
 • Chcesz rozwijać umiejętności społeczne: Terapia grupowa oferuje bezpieczne środowisko do pracy nad komunikacją, asertywnością i budowaniem relacji.
 • Szukasz alternatywy lub uzupełnienia do terapii indywidualnej: Czasami połączenie terapii indywidualnej i grupowej może przynieść najlepsze rezultaty w procesie leczenia i rozwoju osobistego.
 • Chcesz lepiej zrozumieć siebie w relacjach z innymi: Interakcje w grupie mogą odbijać wzorce zachowań w życiu codziennym, dając cenne wskazówki do pracy nad sobą.

Podsumowanie:

W Centrum Optimus wierzymy, że terapia grupowa to nie tylko metoda leczenia, ale także droga do głębszego zrozumienia siebie i budowania trwałych, zdrowych relacji z innymi. Zapraszamy do dołączenia do naszej społeczności i odkrycia, jak terapia grupowa może zmienić Twoje życie na lepsze.

Jeśli rozważasz terapię grupową, ale nie jesteś pewien, czy to odpowiedni wybór, skontaktuj się z nami w Centrum Optimus.

Nasi specjaliści mogą pomóc Ci ocenić swoje potrzeby i zdecydować, czy terapia grupowa jest dla Ciebie odpowiednia. Pamiętaj, że każda podróż terapeutyczna jest unikalna, a wybór odpowiedniej formy wsparcia to klucz do sukcesu w procesie leczenia i rozwoju.

Terapia grupowa
w Poznaniu

W Centrum Optimus w Poznaniu, oferujemy terapię grupową jako skuteczną metodę wsparcia i rozwoju osobistego. Nasza terapia grupowa jest prowadzona przez doświadczonych psychologów i psychoterapeutów, którzy zapewniają bezpieczne i akceptujące środowisko dla wszystkich uczestników.

Wspólna podróż ku lepszemu zrozumieniu siebie i innych. Odkryj moc wsparcia w grupie, pracuj nad wybranymi problemami i rozwijaj swoje relacje. Czy jesteś gotów na zmianę w otoczeniu innych, którzy pragną tego samego?

Czym jest Terapia Grupowa?

W Centrum Optimus stawiamy na indywidualne podejście i profesjonalizm. Nasi terapeuci są wykwalifikowani i doświadczeni w prowadzeniu grup terapeutycznych, zapewniając, że każda sesja jest wartościowa i bezpieczna. Dążymy do tworzenia atmosfery otwartości, akceptacji i wzajemnego szacunku.

W terapii grupowej wyróżniamy:

Terapia dla par

Wzmacnianie relacji i komunikacji między partnerami.

Terapia w grupie otwartej

Elastyczne wsparcie z możliwością dołączania i odchodzenia.

Terapia małżeńska

Rozwiązywanie konfliktów i budowanie trwałej więzi małżeńskiej.

Terapia w grupie zamkniętej

Stała grupa pracująca nad wspólnymi celami.

Terapia rodzinna

Poprawa dynamiki i rozwiązywanie konfliktów rodzinnych.

Terapia dla Par i Małżeństw w Poznaniu – Centrum Optimus

Znalezienie odpowiedniego partnera, to często nie łatwe zadanie, które wymaga zaangażowania, czasu i poświęcenia. Początek relacji dla większości par jest ekscytujący, a miłość, którą zaczynamy darzyć partnera wydaje się być idealna. Jednak poza wspaniałymi momentami, w życiu każdej pary pojawia się wiele trudnych momentów. Więc gdy zaczynasz czuć, że coś się psuje, a wspólna codzienność okazuje się nie być tak kolorowa, jak przedstawiano ją w komediach romantycznych, to moment na podjęcie zdecydowanych kroków, które pozwolą przywrócić prawdziwą satysfakcje i poczucie szczęścia w Twoim związku.

Terapia par to skuteczna forma pomocy, która skupia się na pracy z parami, którym zależy na poprawieniu swoich relacji. Podstawowym efektem terapii jest zmiana funkcjonowania każdego z partnerów, która prowadzi do przebudowy ich relacji i pogłębienia komunikacji.

Impulsem do rozpoczęcia terapii dla par powinny być:

 • Chęć poprawy komunikacji
 • Częste doświadczanie kryzysów
 • Uczucie silnej zazdrości
 • Braku zaufania
 • Zdrady
 • Często pojawiające się kłótnie
 • Poczucie, że byłe związki rzutują na obecną relację
 • Chęć ograniczenia wpływu rodziny i osób trzecich na związek
 • Wątpliwości dot. pozostania dalej w relacji
 • Brak satysfakcji i wzajemnej bliskości wynikającej z życia seksualnego
 • Traumatyczne przeżycia np. śmierć bliskiej osoby, problemy finansowe,
  problemy z odnalezieniem się w nowej sytuacji np. pojawienie się potomstwa

Rozwój Związku na Różnych Etapach

W Centrum Optimus rozumiemy, że każdy związek przechodzi przez różne etapy rozwoju. Od młodych par, przez te z dorosłymi dziećmi, aż po te, które stoją przed wyzwaniem chęci rozstania. Naszym celem terapii jest wsparcie na każdym z tych etapów, oferując pomoc psychologiczną dostosowaną do indywidualnych potrzeb.

Terapia Małżeńska i Psychoterapia Par

Nasza terapia małżeńska i psychoterapia par w Poznaniu skupia się na wzmacnianiu wzajemnej relacji i pomocy w rozwiązywaniu problemów. Podczas sesji terapeutycznej, pod okiem doświadczonego psychoterapeuty, pary mają szansę lepiej zrozumieć własne uczucia oraz perspektywę drugiej osoby. To przestrzeń, gdzie można bezpiecznie wyrazić swoje myśli i emocje.

Pomoc Psychoterapeuty w Trudnych Momentach

Czasami w związku pojawiają się sytuacje, które wydają się nie do pokonania. W takich momentach pomoc psychoterapeuty może być kluczowa. Nasza psychoterapia małżeńska w Poznaniu oferuje wsparcie w tych trudnych chwilach, pomagając parom odnaleźć nowe sposoby komunikacji i zrozumienia.

Cele Terapii dla Par

W Centrum Optimus, celem terapii dla par jest nie tylko rozwiązywanie bieżących problemów, ale również budowanie silniejszych, zdrowszych relacji na przyszłość. Pracujemy razem z parami, aby pomóc im lepiej rozumieć siebie nawzajem i efektywnie współpracować w kierunku wspólnych celów.

Nasz zespół pomoże parom, które odczuwają, że nie potrafią ze sobą rozmawiać, często się kłócą, nie mogą się porozumieć, są razem, a jednak czują się samotne.

Spotkania rozpoczynają się od wspólnej konsultacji z psychologiem, w której udział bierze para. Następnie terapeuta przeprowadza wywiad indywidualnie z każdym z partnerów i podejmuje decyzję o doborze odpowiedniej formy terapii.

Dzięki terapii par w Centrum Optimus, łatwiej zrozumiesz swoje zachowania i dowiesz się jak wyrażać potrzeby. Znajdziesz możliwe drogi rozwiązania trapiących Cię problemów, nauczysz się wprowadzać korzystne zmiany w związku i szukać kompromisów w konfliktowych sprawach.

Centrum Zdrowia Psychicznego Optimus

Terapia rodzinna w Poznaniu – Centrum Optimus

Każda rodzina to całkowicie, inny wyjątkowy układ osób, które łączą więzi, uczucia, emocje, tradycje, nawyki i wiele innych czynników. Nie zmienia to jednak faktu, że w tym systemie funkcjonują pojedyncze jednostki – członkowie rodziny, którzy różnią się np. charakterologicznie oraz mają odmienne potrzeby. Bywają momenty, w których ciężko jest znaleźć porozumienie w systemie, gdzie tyle czynników ma na siebie wpływ. W tedy z pomocą przychodzi konsultacja bądź terapia rodzinna. Wspólne spotkanie z psychologiem/terapeutą, może pomóc w sytuacji doświadczania przez rodzinę kryzysu związanego np. ze śmiercią członka rodziny, poważną chorobą, utratą pracy czy zmianą miejsca zamieszkania.

Jednym z najczęstszych powodów, z jakimi zgłaszają się rodziny, są jednak konflikty, spory i wzajemne nieporozumienia, które często znacząco utrudniają funkcjonowanie.

Impulsem do rozpoczęcia terapii rodzinnej powinny być:

 • Konflikty rodzinne
 • Problemy wychowawcze
 • Choroba/ śmierć bliskiej osoby
 • Kryzysy w związku ze zmianami w życiu

Wsparcie dla Rodzin na Każdym Etapie

W Centrum Optimus rozumiemy, że rodziny przechodzą przez różnorodne etapy i wyzwania. Od młodych rodzin, przez te z nastolatkami, aż po rodziny wielopokoleniowe, naszym celem jest oferowanie wsparcia dostosowanego do specyficznych potrzeb każdej z nich. Terapia rodzinna w Poznaniu w naszym Centrum skupia się na poprawie komunikacji, wzmacnianiu więzi i wspieraniu wzajemnego zrozumienia.

Zrozumienie Dynamiki Rodzinnej pod Okiem Specjalisty

Nasza terapia rodzinna w Poznaniu pozwala członkom rodziny na bezpieczne omówienie problemów i trosk pod okiem doświadczonego terapeuty. To przestrzeń, gdzie każdy może wyrazić swoje uczucia i być wysłuchanym, a jednocześnie nauczyć się zrozumieć perspektywy innych.

Poradnia Psychologiczna dla Rodzin w Trudnych Momentach

Życie rodzinne bywa skomplikowane i pełne wyzwań. Czasami zdarzają się sytuacje, które wymagają profesjonalnej interwencji. Nasza poradnia psychologiczna w Poznaniu oferuje pomoc w tych trudnych momentach, wspierając rodziny w odnalezieniu nowych dróg porozumienia i współpracy.

Cele Terapii Rodzinnej w Centrum Optimus

Głównym celem naszej terapii rodzinnej jest wspieranie rodzin w budowaniu silniejszych, zdrowszych relacji. Wspólnie pracujemy nad rozwiązywaniem konfliktów, lepszym zrozumieniem potrzeb i uczuć każdego członka rodziny, oraz nad rozwojem skutecznych strategii radzenia sobie z codziennymi wyzwaniami.

Wasze życie nie musi toczyć się wedle przysłowia „Z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach”.

Celem terapii rodzinnej jest rozwiązanie jej problemów, odbudowanie więzi między członkami, nauka prawidłowej komunikacji, oraz przywrócenie spokoju, akceptacji i szacunku w rodzinie.

Centrum Zdrowia Psychicznego Optimus

Terapia grupowa w Poznaniu – Centrum Optimus:

Terapia grupowa to forma psychoterapii, w której kilka osób pracuje razem pod kierunkiem wykwalifikowanego terapeuty. Grupa stanowi przestrzeń do dzielenia się doświadczeniami, uczenia się od siebie nawzajem i uzyskiwania wsparcia w różnych problemach życiowych.

Terapia grupowa w Centrum Zdrowia Psychicznego Optimus to wyjątkowa okazja do pracy nad sobą w otoczeniu osób o podobnych doświadczeniach i problemach. Wspólne sesje umożliwiają wymianę myśli, uczuć i strategii radzenia sobie, tworząc bezpieczne środowisko do wzajemnego wsparcia i wzrostu. Nasze spotkania grupowe prowadzone są przez doświadczonych terapeutów, którzy dbają o harmonijną i konstruktywną atmosferę w trakcie każdego spotkania.

Oferujemy terapię grupową, w dwóch wariantach:

W grupie otwartej:

Terapia trwa cały czas – nowi uczestnicy mają możliwość dołączenia w dowolnym momencie. Zmienność pacjentów sprawia, że uczestnicy mogą być na zupełnie różnych od siebie poziomach. Niesie to za sobą szereg korzyści – osoba, która dopiero rozpoczyna terapię, może skorzystać z porad doświadczonych pacjentów. Natomiast pacjent objęty już procesem terapeutycznym, cały czas ma możliwość konfrontowania swoich przemyśleń i wniosków z nowymi osobami.

W grupie zamkniętej:

zainteresowane osoby rozpoczynają wspólnie terapie i wspólnie po określonym upływie czasu ją kończą. Razem uczestniczą w procesie terapeutycznym. Grupa pracuje nad wybranym problemem np. zaburzenia depresyjne, problemy z samooceną. Uczestnikami jest maksymalnie 10 osób.

Korzyści terapii grupowej

Uczestnictwo w terapii grupowej w Poznaniu może przynieść wiele korzyści, w tym:

 • Wzajemne wsparcie i poczucie przynależności.
 • Uczenie się poprzez obserwację i interakcje z innymi.
 • Rozwój umiejętności komunikacyjnych i interpersonalnych.
 • Lepsze zrozumienie własnych emocji i zachowań.

Dla kogo jest terapia grupowa?

Nasza terapia grupowa jest otwarta dla osób borykających się z różnymi wyzwaniami życiowymi, w tym problemami emocjonalnymi, trudnościami w relacjach, czy osobistym rozwojem. Jest to także doskonała opcja dla tych, którzy szukają alternatywy lub uzupełnienia do terapii indywidualnej.

Jeśli jesteś zainteresowany/a terapią grupową w Poznaniu? Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o naszych sesjach i jak możemy Ci pomóc.

Nasze sesje terapii grupowej są zaprojektowane, aby wspierać Cię w Twojej podróży ku lepszemu samopoczuciu i zdrowiu emocjonalnemu.

Centrum Zdrowia Psychicznego Optimus

F.A.Q.

Spotkania trwają w zależności od wybranego rodzaju wizyty od 50 min do 80 min.

Do spotkania z nami nie trzeba się specjalnie przygotowywać.

… Chociaż bardzo staramy się aby pierwsze spotkanie przebiegło w jak najbardziej komfortowy sposób, to czasami naturalnie pacjenci odczuwają stres związany z wydarzeniem, jakim jest spotkanie z psychologiem, czy psychoterapeutą. W ramach przygotowania można stworzyć notatki, w których zawarte będą istotne fakty z życia, czy problemy, które pacjent chce poruszyć.

Konsultacje/ terapie odbywają się stacjonarnie w placówce Centrum Zdrowia Psychicznego Optimus, oraz online, na dowolnie wybranym komunikatorze.

Nasz zespół pozostaje do Twojej dyspozycji, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie, z chęcią doradzimy i podpowiemy jakiego psychologa wybrać, który terapeuta specjalizuje się w zakresie danego problemu, a także rozwiejemy wszelkie nasuwające Ci się wątpliwości. Nie pozostawiamy pytań bez odpowiedzi.

Tajemnica:

W Centrum dbamy o dyskrecje i komfort naszych pacjentów.

Zgodnie z Art. 14 Ustawy o zawodzie psychologa, psycholog ma obowiązek zachowania tajemnicy zawodowej. Z wyjątkiem sytuacji poważnego zagrożenia zdrowia lub życia pacjenta albo innych osób. Zatem wszelkie informacje, problemy i trudności z jakimi się zmagasz pozostaną w gabinecie.